null

Digitális értékesítési eszközök segítik a megváltozott munkaképességűeket

Digitális eszközparkkal biztonságosabbá, gyorsabbá és hatékonyabbá tette sorsjegyértékesítő rendszerét karitatív hálózatában a nemzeti lottótársaság. A Szerencsejáték Zrt. Európában másodikként biztosította a hálózatban dolgozók részére, hogy online kezeljék készleteiket és értékesítsék sorsjegyeiket.

 A karitatív sorsjegyárus hálózat létrehozására és fenntartására a társaság olyan küldetésként tekint, amely példát mutathat más vállalatok számára a megváltozott munkaképességűek nyíltpiaci foglalkoztatási kereteinek szakszerű kialakításában és a sikeres munkahelymegtartó programok elindításában, fenntartásában.

A közelmúltban a hálózat egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen 2021 év végétől a Szerencsejáték Zrt. online értékesítési rendszert vezetett be a megváltozott munkaképességű munkavállalói körében is. A nemzeti lottótársaság a Spanyol Látássérültek Nemzeti Szervezete (ONCE) után Európában másodikként fejlesztette karitatív sorsjegyértékesítő hálózatának eladási rendszerét digitális értékesítéssé. A transzformáció keretében az érintett munkavállalók a rendszerre csatlakozva immár online kezelhetik készleteiket, ennek köszönhetően pedig jelentősen megnövekedett az értékesítésre fordítható idő és a munkatársaknak lehetőségük nyílik a nyeremények biztonságosabb és magasabb nyereményhatáron belüli beváltására is. Az átállással az értékesítés gyorsabbá vált, a belső kommunikáció pedig hatékonyabbá. 

A Szerencsejáték Zrt. hálózatában olyan embereknek biztosít munkalehetőséget, akik egészségügyi problémáik miatt évek óta nem találtak munkát, és emiatt korábbi sikeres életükben kedvezőtlen változás állt be. Jelenleg 160 megváltozott munkaképességű munkatárs dolgozik értékesítőként 72 település több mint 110 értékesítő helyén, amely létszámmal a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási szintje a vállalatnál eléri a 10 százalékot. A kezdeményezés sikerét mutatja, hogy a Szerencsejáték Zrt. 10 éves fogyatékosságügy területén végzett munkáját a Fogyatékosságbarát Munkahely Champion díjjal ismerték el.

Végtaghiányos mesehős, akinek története mindenkinek ismerős

A Csodabogár című mesekönyv végtaghiányos főhősén keresztül mutat rá az egymás felé való nyitottság fontosságára Kiss Judit Ágnes, akinek kötete több díjat is elnyert. A József Attila-díjas költő, író, tanár A Végtaghiányos Gyerekekért Alapítvány felkérésére írta meg mesekönyvét, de nem csak a végtaghiányos kicsiket és azok családját szólította meg vele.

Elolvasom

Minőség és érzékenyítés – avagy kézműves csoki a karácsonyfa alatt

A karácsonyfa alá gyakran kerülnek kézműves termékek és élményajándékok, sokan figyelnek arra is, hogy azokat kik készítik el és kik nyújtják. Ez is közrejátszik abban, hogy az ünnepek előtti időszak a megszokottnál mozgalmasabb a BeSweet csokoládémanafuktúra életében. Milyenek ilyenkor a mindennapok a fogyatékossággal élő kollégáknak munkát adó üzem életében?

Elolvasom

Szülőként feldolgozni: a végtaghiány csak a gyerekeknek lehet természetes

Míg a veleszületett végtaghiányt a gyerekek jellemzően természetesnek veszik és nem okoz számukra elakadást, addig szüleik traumaként élhetik meg az ilyen helyzetet, nehezen dolgozhatják azt fel – emiatt is szervez számukra segítő foglalkozásokat A Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány. Az érintett szülők nehézségeiről Szél Dávid tanácsadó szakpszichológussal beszélgettünk, aki az alapítvány programjában is közreműködik.

Elolvasom