null

Drávucz Ritával lépett szintet a Szerencsejáték Zrt. „Játék összeköt!” programja

Trópusi világba kalauzolja el a látogatókat a Szerencsejáték Zrt. „A játék összeköt!” program keretében megvalósuló 18. befogadó játszótere. A győri Kálvária utcai közösségi park átadása során azonban nemcsak a legújabb inkluzív teret ismerhette meg a közönség, hanem bemutatkozott a nemzeti lottótársaság „A játék összeköt!” játszótérépítési programjának jószolgálati nagykövete is, Drávucz Rita világ- és Európa-bajnok, olimpikon vízilabdázó.

2022-ben is folytatódik a nemzeti lottótársaság játszótérépítési programja. A kezdeményezés az idei évtől újabb szintet lép, hiszen a világ- és Európa-bajnok, olimpikon vízilabdázó, Drávucz Rita a Szerencsejáték Zrt. „A játék összeköt!” játszótérépítési program jószolgálati nagyköveteként csatlakozott a nemzeti lottótársaság azon küldetéséhez, hogy előmozdítsa a fogyatékossággal élők szélesebb körű integrációját. Az olimpikon kislányánál 2 éves korban diagnosztizálták Charcot-Marie-Tooth (CMT) betegséget, egy ritka, genetikai rendellenességet, amely miatt Flóra kerekesszékkel közlekedik.

„Azért vállaltam, hogy a nemzeti lottótársaság jószolgálati nagykövete leszek, mert érintett szülőként ez a szívügyem. Fontosnak tartom, hogy felhívjuk a figyelmet az akadályokra, hogy átültessük az emberekbe az elfogadást, azt, hogy másoknak más igényeik vannak, és nyitottabbak legyünk a társadalom fogyatékossággal élő tagjaira” – nyilatkozta Drávucz Rita.

A partnerség bejelentéseként a sportoló Bánhegyi Zsófiával, a Szerencsejáték Zrt. marketing és kommunikációs igazgatójával, valamint Győr polgármesterével, Dézsi Csaba Andrással közösen adta át a megyei jogú város legújabb befogadó játszóterét, amelyen többek között helyet kapott egy kombinált vár és egy akadálymentes hajó, valamint egy oszlopokból kialakított erdő is.

„A Szerencsejáték Zrt. társadalmi felelősségvállalásának középpontjában mintegy 20 éve a fogyatékossággal élők társadalmi és munkaerőpiaci integrálása áll, ezen túlmenően pedig kiemelten fontosnak tartjuk, hogy nem csak a fizikai, hanem a gondolati akadályokat is lebontsuk országos szinten” – emelte ki az átadón nemzeti lottótársaság kommunikációs és marketing igazgatója, Bánhegyi Zsófia, majd hozzátette: „A játék összeköt! programunk keretében megépült új győri inkluzív játszótér is lehetőséget biztosít arra, hogy az ép és fogyatékossággal élő gyermekek a közös játék útján ismerhessék meg egymást, hiszen ahogy a mottónk is vallja: nem az a fontos, ami elválaszt, hanem az, ami összeköt. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy világ- és Európa bajnokunk a programunk mellé állt, és elvállalta a befogadás szemléletének közvetítését a szélesebb közvélemény és az érintett szülők közössége felé. Hiszünk abban, hogy Rita közreműködésével még több fogyatékossággal élő gyermek beilleszkedését tesszük könnyebbé a következő időszakban.”

„A játék minden korban része életünknek. A játszótér a barátságok és a közös élmények helyszíne. Köszönöm a Szerencsejáték Zrt. nagylelkű támogatását, hiszen egy olyan játszótér megvalósuláshoz járultak hozzá, ahol a különbségek eltűnnek, az élmények megmaradnak” – emelte ki Dézsi Csaba András, polgármester.

A 2017 óta elérhető időszakos, limitált darabszámú – nagyságrendileg 2,5 millió példányban megjelenő – Nagykarácsony sorsjegy minden évben nagy népszerűségnek örvend, az első 6 hétben általában elfogy a teljes sorsjegykészlet kétharmada. A termék megvásárlásával játékosaink eddig 18 befogadó játszótér megvalósításához járultak hozzá, ugyanis az eladott sorsjegyek bevételének egy részéből valósul meg a közösségi terek tervezése és kivitelezése. A befogadó játszóterekkel a következő helyeken lehet találkozni: Budapest III., IV., VIII., XVI., XVIII., XXI., XXII. kerülete, Veszprém, Miskolc, Pécs, Sopron, Kaposvár, Debrecen, Tiszaföldvár-Homok, Esztergom, Nyíregyháza, Eger és Győr.

Nem siket szakemberek, egyszerűen csak jó szakemberek

Túl azon, hogy webfejlesztéssel foglalkoznak, digitális tananyagok készítésével segítik a sorstársak képzését, munkavállalását. Bár a SignCoders munkatársai siket emberek, ők nem siket programozók és siket dizájnerek akarnak lenni, hanem egyszerűen csak programozók és dizájnerek. Számukra a befogadás jelenti az igazi esélyegyenlőséget.

Elolvasom

A pihenés csodákra képes – pláne egy végletekig leterhelt szülőnél

Immáron három éve segíti a fogyatékossággal élő gyerekek szüleit a szolnoki Pihenősziget, ahová a kicsiket és nagyokat el lehet vinni egy hétvégére annak érdekében, hogy az alatt a szülők feltöltődhessenek. Alapítója érintett anyukaként ébredt rá arra, hogy a sorstársak többségének nincs hozzá hasonlóan erős családi háttere, így ők terheiket hetente pár órára sem tudják letenni – nemhogy két napra. Pedig a gyerekeknek is hasznára válna, ha ezt megtehetnék.

Elolvasom

„Tudjuk, hogy az egyes fogyatékosságoknál milyen igények fordulhatnak elő, hol kérhető segítség”

Másfél évtizede segítik értelmi akadályozottsággal élő emberek önálló életre és munkavégzésre való felkészítését és egyben a társadalom érzékenyítését, működnek akkreditált foglalkoztatóként, az ukrajnai háború kirobbanása után pedig új feladatot is vállaltak. A Strázsa Tanya 2022 tavasza óta fogyatékossággal élő menekülteket is fogad, amiben az országban egyedülállóak.

Elolvasom