Tengeri kalandra hívja a gyerekeket a péceli befogadó játszótér

Pécelen nyitotta meg kapuit a 20. befogadó játszótér, amelyet a nemzeti lottótársaság a Nagykarácsony időszakos sorsjegy értékesítéséből befolyt összegből, azaz a játékosaival közösen épít. A Szerencsejáték Zrt. „A játék összeköt!” program keretében eddig országszerte 19 helyszínen adott át olyan játszótereket, ahol az ép és fogyatékossággal élő gyermekek a közös játékon keresztül ismerhetik meg egymást.

 Újabb, ezúttal péceli helyszínnel bővült azon játszóterek listája, amelyeket a nemzeti lottótársaság „A játék összeköt!” programjának részeként valósít meg országszerte. A Szerencsejáték Zrt. célja, hogy az akadálymentes és befogadó játszóterekkel már gyermekkorban, a közös játékon keresztül valósítsa meg a szemléletformálást.

„A Szerencsejáték Zrt. társadalmi felelősségvállalásának középpontjában mintegy 20 éve a fogyatékossággal élők társadalmi és munkaerőpiaci integrálása áll, ezen túlmenően pedig kiemelten fontosnak tartjuk, hogy nem csak a fizikai, hanem a gondolati akadályokat is lebontsuk országos szinten, melynek kiemelt eleme befogadó játszótér-építési programunk.  Ebben a hosszútávú programban már 20 ezer gyerek számára nyújtunk lehetőséget a közös játékra.” – hangsúlyozta Bánhegyi Zsófia. A Szerencsejáték Zrt. marketing és kommunikációs igazgatója hozzátette: „A tavaly elindított "Tarts velünk egy akadálymentes jövőért!" szemléletformáló kampányunkkal, valamint az év végéig átadott, összesen 22 befogadó játszótérrel szeretnénk megkönnyíteni az érintett gyermekek beilleszkedését.”

 A Szerencsejáték Zrt. hosszútávú tevékenysége elsősorban az érintett gyermekek beilleszkedésére és sikeres, boldog felnőtté válására fókuszál, hiszen Magyarországon mintegy 15 ezer gyermek él a fogyatékosság valamely típusával.

Egy fejlődő agglomerációs településnek óriási ajándék egy játszótér” – mondta dr. Szűcs Lajos. Az országgyűlési képviselő hozzátette, hogy: „szükség van olyan közösségi terekre, ahol a gyerekek együtt játszhatnak, hiszen egyre több a Pécelre költöző család. Öröm számomra, hogy a Szerencsejáték Zrt.-nek köszönhetően most már ebben a városban is lehetőség nyílt a szabadidő ilyen szép környezetben való eltöltésére.”

 A péceli befogadó játszótér olyan különleges és akadálymentes játékelemekkel várja a gyermekeket, mint például kincses sziget rejtelmeit bemutató, rámpával kialakított torony, a windsurf, az akadálymentes házikó vagy a négyállású hinta, amelyben a megszokott laphinta mellett baba-mama és egy hálós, beülős típusú hinta is helyet kapott. A tíz játékelem között olyan edukációs paneleket is elhelyeztek, amelyek a szórakoztató feladványokon keresztül a társas interakciók létrejöttét segítik elő.

A nemzeti lottótársaság 2017-ben indított játszótérépítési programja idén újabb szintet lépett, hiszen a kezdeményezés élén jószolgálati nagykövet is áll. Drávucz Rita világ- és Európa-bajnok, olimpikon vízilabdázó érintett szülőként segíti a fogyatékossággal élők szélesebb körű integrációját. Az olimpikon kislányánál 2 éves korban diagnosztizálták Charcot-Marie-Tooth (CMT) betegséget, egy ritka, genetikai rendellenességet, amely miatt Flóra kerekesszékkel közlekedik.

A Szerencsejáték Zrt. 2017-ben indította el játszótérépítési programját, amelyet az időszakos, limitált darabszámú Nagykarácsony sorsjegy értékesítésével, játékosaival közösen finanszíroz.  befogadó játszóterekkel a következő helyeken lehet találkozni: Budapest III., IV., VIII., XVI., XVIII., XXI., XXII. kerülete, Veszprém, Miskolc, Pécs, Sopron, Kaposvár, Debrecen, Tiszaföldvár-Homok, Esztergom, Nyíregyháza, Eger, Győr, Szekszárd, valamint Pécel.

Minden, „A játék összeköt!” programhoz kapcsolódó további információról a https://rolunk.szerencsejatek.hu/hu/a-jatek-osszekot weboldalon tájékozódhatnak.

Táborkeresés egy kerekesszékes konyhatündérrel II. rész

Ahogyan korábban beszámoltam róla, Flóra és az egyik barátnője elhatározta, hogy idén megtanulnak főzni és egy olyan táborba mennek el, ahol felfedezhetik az olasz gasztronómia világát. Az elsőre kinézett táborban nem tudták, vagy nem akarták fogadni Flórát kerekesszékesként. Mi azonban nem adtuk fel, és találtunk egy másik, szuper tábort! Lássuk, hogy sikerült a kezdeti nehézségeket áthidalni. A cél megvolt, a helyszín pedig újratervezés alatt. Drávucz Rita jegyzete.

Elolvasom

„Számomra a sportolási lehetőség jelentette a fényt az alagút végén”

Megfelelő donor esetén ma már rutinszerűen végeznek az orvosok vesetranszplantációt, de évtizedekkel ezelőtt ez nem így volt, akkor még ritkábbak voltak a szervátültetések. Ez egyben azt is jelentette, hogy a végstádiumú vesebetegség folyamatos dialízist vont maga után, amelyet a gyerekeknél akkor még nem is tudtak kivitelezni. De Berente Judit az utolsó pillanatig kitartott, és végül vesét is kapott – hogy aztán szervátültetett sportolóként komoly sikereket érjen el, és segítse a sorstársakat is.

Elolvasom