null

A társadalmi esélyteremtést segítik a Kis- és Nagykarácsony sorsjegyek

A fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása és a szemléletformálás áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában az ünnepi időszakban. Október végétől ismét elérhetők a lottózók kínálatában az esélyteremtést elősegítő Kiskarácsony és Nagykarácsony sorsjegyek, amelyek bevételéből újabb befogadó játszóterek épülhetnek. A fogyatékos embereket támogató különleges szakmákat pedig egy hatrészes videósorozatban mutatja be a nemzeti lottótársaság.

Új köntösben, a karácsonyi ajándékdobozok kibontását idéző kinyitható formátumban és esztétikus megjelenéssel, az eddigieknél nagyobb nyereményekkel érkezik a Szerencsejáték Zrt. ünnepi sorsjegypárja, a Kiskarácsony és a Nagykarácsony. A nemzeti lottótársaság a színes termékpalettából azoknak a játékosoknak ajánlja, akiket az elnyerhető tekintélyes pénzösszegek mellett a segítségnyújtás lehetősége is vonz. A Nagykarácsony sorsjegy megvásárlásával ugyanis olyan befogadó játszóterek megépítését támogathatják a kaparósok szerelmesei, amelyeken a fogyatékossággal élő gyermekek ép társaikkal közösen élhetik át az önfeledt játék örömét. A Nagykarácsony sorsjegyek bevételéből az elmúlt hét évben harminchárom befogadó játszótér épülhetett meg országszerte.

A Kiskarácsony sorsjegy főnyereménye 50 millió, míg a Nagykarácsony sorsjeggyel elvihető legnagyobb nyeremény értéke 175 millió forint. Előbbit 1000, míg utóbbit 3500 forintos áron vásárolhatják meg a játékosok, akik így hozzájárulhatnak a fogyatékossággal élők megsegítéséhez is.

A Szerencsejáték Zrt. idén egy exkluzív, hatrészes videósorozattal kívánja felhívni a figyelmet a fogyatékossággal élőkre, illetve azokra, akik olyan hivatást választottak, amellyel a fogyatékos személyek társadalmi felzárkóztatásához járulnak hozzá. A Segítő Szakmák Hónapja kampány keretében a vállalat olyan értékes szakemberek munkáját mutatja be, akik napról napra, szinte minden tettükkel hozzájárulnak a fogyatékossággal élők életminőségének javításához.

A sorozat első epizódjában Fördős-Hódy Erzsébet rehabilitációs szakmérnök munkáját ismerhetik meg a nézők. A szakember oroszlánrészt vállalt tömegközlekedési létesítmények, utasforgalmi terek akadálymentesítésében, illetve befogadó játszóterek megtervezésében.

A novemberi Segítő Szakmák Hónapja kampányban tervezett videókban szó lesz a segítő kutyák képzéséről, a fogyatékossággal élőket segítő eszközökről, valamint a nemzeti lottótársaság megváltozott munkaképességű sorsjegyárusairól is. A közzétett videók elérhetők lesznek a tartsvelunk.hu weboldalon is, ahol a látogatók további részleteket olvashatnak a Szerencsejáték Zrt. fogyatékossággal élőket támogató kezdeményezéseiről.

„Engem látva a gyerekek elhihetik, hogy lehet bal kézzel is labdát vezetni, kosarat dobni”

Évekig kerekesszékes kosár- és kézilabdázott, majd amikor a szabályváltozások ellehetetlenítették az ezen sportágakban való versenyzését, paratriatlonra váltott, amiben 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett középtávon. Ifjabb Palkovits Tamás kézfeje elvesztése után, édesapja biztatására kezdett el sportolni, és ma már sérültséggel élő sportolókat is segít abban, hogy aktívak maradhassanak, versenyezhessenek.

Elolvasom

Pótolni a hallást, avagy jelnyelvvel a hallássérültekért

A szemléletformálás és a fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában az ünnepi időszakban, ennek jegyében készült el a lottótársaság különleges szakmákat bemutató videósorozata is. A mostani epizódban Horváth Zsófia, a SINOSZ Kontakt Tolmácsszolgálatának vezetője mesél a munkájáról.

Elolvasom