Illés Fanni aranyat úszott a tokiói paralimpián és több világ- és Európa-bajnokságról is éremmel tért haza. Születésekor édesanyjának azt javasolták a kórházban, hogy hagyja ott Fannit. Szülei integráltan nevelték és minden lehetőséget biztosítottak neki.
Végtaghiánya nem volt akadály számára, egészen a paralimpiáig jutott. Célja, hogy a sporton keresztül integrálja a fogyatékossággal élőket.
„Itt nem azt nézik, hogy mid hiányzik vagy mid van meg, hanem azt, hogy te egy sportoló vagy”
Csak egy kis odafigyelés
Egy ideje a tengerentúlon vagyunk a kislányom lábfej-rekonstrukciós műtéte miatt. Flóra előtte is kerekesszék-használó volt, és a műtétet követően is csak azzal tudunk közlekedni, amikor kontrollra, vizsgálatokra kell menni, vagy ha szabad levegőre vágyunk. Ezt a mostani bejegyzést vele együtt írom, hogy az ő meglátásait is megosszam veletek. Drávucz Rita jegyzete.
„Hiszem, hogy bármit is teszünk, azt szívvel és szeretettel kell csinálni”
Daganatos betegsége miatt komoly műtéteken van túl és csípőprotézisre is vár, de ettől függetlenül vidám és optimista, csakis előre tekint. Operációi után hamar elkezdett munkát keresni, idén nyáron pedig el is helyezkedett a nemzeti lottótársaság karitatív hálózatánál. Czidlina Ildikó értékesítőasztala egy váci szupermarketben áll, vásárlóit ott várja nap mint nap.
„Kerekesszékesként olyan dolgokat is meg lehet csinálni, amelyekről ezt nem is gondolnánk”
Jogászként dolgozik, parasport egyesületet és egyetemi parasport szakosztályt vezet, kirándul, horgászik, vadászik és fotózik. Másokat pedig arra biztat, hogy példáját követve legyenek aktívak, ne zárkózzanak be. Bihari Csaba hisz abban, hogy kellő bátorság mellett a kerekesszékes emberek is élhetnek egészen aktív életet.