null

„Megszerettem a tekét és kitaláltam, hogy leteszem a játékvezetői vizsgát”

Először csak érdeklődőként járt tekeversenyekre, de miután megszerette a sportágat, letette a játékvezetői vizsgát. Farkas Zsolt hétvégente ma is vezet versenyeket, azt mintegy másodállásként – és egyben hobbiként – megtartva sorsjegyárusi munkája mellett. A karitatív hálózat munkatársa már több szupermarketben is dolgozott, vevőivel pedig mindig megtalálta a közös hangot.

Farkas Zsolt 2016 óta dolgozik a nemzeti lottótársaság karitatív hálózatánál, előtte egy évig hiába keresett munkát, nem talált. „Pályakezdőként sok helyre jelentkeztem, de sehol nem akartak megváltozott munkaképességűként alkalmazni; volt, ahonnan vissza sem jeleztek. Nálam az úgynevezett cerebrális parézis – egy olyan idegrendszeri sérülés, ami a mozgás és a testtartás zavarával jár – okoz problémát, amiatt kell négykerekű járókeretet használnom. Korábban nem volt ilyen segédeszközöm, mert a szüleim szállítottak kocsival és tömegközlekedéssel. Később bentlakásos intézetbe kerültem, ahonnan csak kísérővel engedtek ki. Akkoriban kerekesszékre volt szükségem, de 2013 óta csak négykerekű járókerettel közlekedek az utcán. A másik problémám a látást érinti, ugyanis a fél szememre vak vagyok.”

A karitatív hálózat munkatársa feladatait sérülésétől függetlenül remekül el tudja látni, jó kapcsolatot alakított ki a vevőivel is. A sorsjegyárusítást még egy Mester utcai élelmiszer-áruházban kezdte meg, onnan került át az Erzsébet körútra. Később az óbudai rendelőintézet szomszédságában, majd a Pacsirtamező utcában dolgozott. Értékesítő asztala 2021 óta áll a főváros XIV. kerületében, egy rákosfalvi szupermarketben.

Zsoltnak van másodállása is, amire egyben hobbiként is tekint. „Hivatásos versenybíróként dolgozok a Budapesti Tekézők Szövetségénél. Ennek ötletét az adta, hogy 2013 és 2015 között a Marczibányi téren, a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központjában laktam, és onnan elkezdtem lejárni a BKV Előre Sportklub tekeversenyeire. Bár magam játszani nem tudok, megszerettem a tekét és kitaláltam, hogy leteszem a játékvezetői vizsgát. Ennek köszönhetően lett némi bevételem addig, amíg nem találtam munkát. A plusz forrás manapság is jól jön, mert ma már saját albérletet tartok fenn.” Zsolt a hétvégékre eső csapatbajnoki versenyeken van jelen bíróként, különböző budapesti helyszíneken. Amúgy hobbija a zenehallgatás és a tévézés, mellettük pedig szeret rejtvényt is fejteni.

Pótolni a hallást, avagy jelnyelvvel a hallássérültekért

A szemléletformálás és a fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában az ünnepi időszakban, ennek jegyében készült el a lottótársaság különleges szakmákat bemutató videósorozata is. A mostani epizódban Horváth Zsófia, a SINOSZ Kontakt Tolmácsszolgálatának vezetője mesél a munkájáról.

Elolvasom

Fejlesztés a mászófalon

Az ünnepi időszakban a fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása és a szemléletformálás áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában, ennek jegyében készült el az a videósorozat is, ami a különleges szakmákat mutatja be. A mostani részben Sterczer Hilda mesél arról, hogy a falmászás hogyan segítheti a gyerekek fejlesztését.

Elolvasom

A társadalmi esélyteremtést segítik a Kis- és Nagykarácsony sorsjegyek

A fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása és a szemléletformálás áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában az ünnepi időszakban. Október végétől ismét elérhetők a lottózók kínálatában az esélyteremtést elősegítő Kiskarácsony és Nagykarácsony sorsjegyek, amelyek bevételéből újabb befogadó játszóterek épülhetnek. A fogyatékos embereket támogató különleges szakmákat pedig egy hatrészes videósorozatban mutatja be a nemzeti lottótársaság.

Elolvasom