Sárai Rita koreográfus, előadó, edző. 29 évesen került kerekesszékbe. 2 évnyi depresszió után egy rehabilitációs tábornak köszönhetően ma már ő segít a fogyatékossággal élőkön. Kerekesszékes tánccsoportjával nem csak itthon, hanem külföldön is sikert aratnak. Koreografál, curlingezik, zumbázik, előadásokat tart.
„Nem csak a fizikai környezetet kell akadálymentesíteni, hanem a gondolatokat is”
Új idők, új módszerek – hogyan segítheti a gyerekek mozgásfejlesztését egy zenei akkord?
Fogyatékossággal élő gyerekekkel foglalkozik, fő kutatási területe pedig a neuroortopédia, ami a neurológiának és az ortopédiának a határterülete. Dr. Terebessy Tamás nemcsak klinikusként tesz meg mindent a mozgásfejlődési zavarok érintettjeiért, hanem kutatómunkájával is segíti az ilyen betegségek legjobb kezelési módjainak felkutatását.
„Engem látva a gyerekek elhihetik, hogy lehet bal kézzel is labdát vezetni, kosarat dobni”
Évekig kerekesszékes kosár- és kézilabdázott, majd amikor a szabályváltozások ellehetetlenítették az ezen sportágakban való versenyzését, paratriatlonra váltott, amiben 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett középtávon. Ifjabb Palkovits Tamás kézfeje elvesztése után, édesapja biztatására kezdett el sportolni, és ma már sérültséggel élő sportolókat is segít abban, hogy aktívak maradhassanak, versenyezhessenek.
Pótolni a hallást, avagy jelnyelvvel a hallássérültekért
A szemléletformálás és a fogyatékossággal élő emberek társadalmi felzárkóztatása áll a Szerencsejáték Zrt. kommunikációjának fókuszában az ünnepi időszakban, ennek jegyében készült el a lottótársaság különleges szakmákat bemutató videósorozata is. A mostani epizódban Horváth Zsófia, a SINOSZ Kontakt Tolmácsszolgálatának vezetője mesél a munkájáról.