„Nem csak a fizikai környezetet kell akadálymentesíteni, hanem a gondolatokat is”

Sárai Rita koreográfus, előadó, edző. 29 évesen került kerekesszékbe. 2 évnyi depresszió után egy rehabilitációs tábornak köszönhetően ma már ő segít a fogyatékossággal élőkön. Kerekesszékes tánccsoportjával nem csak itthon, hanem külföldön is sikert aratnak. Koreografál, curlingezik, zumbázik, előadásokat tart.

„Pár hét után már rutinosan fogadtam vásárlóimat az állomáshelyemen”

Súlyos hallássérülése miatt csak akkor tud jól kommunikálni az emberekkel, ha azok szemben állnak vele, de barátai és vásárlói tisztában vannak ezzel, így eleve úgy lépnek sorsjegyárusítói asztalához, hogy ne okozzon számára nehézséget a szájról olvasás. Budvig Gabriella régóta értékesít sorjegyeket, vevőinek egy részével már évtizedes az ismeretsége.

Elolvasom

„Hiszem, hogy előadásaim hatására az emberek elgondolkodnak az élet szépségein és nehézségein”

Szerepelt már hazai és külföldi társulatok darabjaiban, idén februárban pedig Charlie című szólóestjét is bemutatta a fővárosi Eötvös10-ben. Kerekesszékes előadóművészként olyan üzeneteket és érzelmeket tud átadni nézőinek, amelyeket szavakba foglalni gyakorlatilag lehetetlen lenne. Tóth Károly élete nem indult könnyen, de hála a szerető és befogadó környezetnek, meg tudja valósítani álmait – közönsége legnagyobb örömére.

Elolvasom