null

Táborkeresés egy kerekesszékes konyhatündérrel II. rész

Ahogyan korábban beszámoltam róla, Flóra és az egyik barátnője elhatározta, hogy idén megtanulnak főzni és egy olyan táborba mennek el, ahol felfedezhetik az olasz gasztronómia világát. Az elsőre kinézett táborban nem tudták, vagy nem akarták fogadni Flórát kerekesszékesként. Mi azonban nem adtuk fel, és találtunk egy másik, szuper tábort! Lássuk, hogy sikerült a kezdeti nehézségeket áthidalni. A cél megvolt, a helyszín pedig újratervezés alatt. Drávucz Rita jegyzete.

Szóval, elkezdtem újra böngészni az internetet, találtam egy nagyon szimpatikus tábort, de ennek a honlapján jelezték, hogy nem tudnak fogadni sajátos nevelési igényű gyermeket. Ennek ellenére próbálkoztam, mivel a programok, amiket kínáltak, nagyon tetszettek. Felhívtam a tábor szervezőjét, és ő nyitott volt arra, hogy elmagyarázzam a helyzetet. Elmondhattam, hogy Flóra ugyan kerekesszékkel közlekedik, de sok mindenre képes, és bíztam abban, hátha van olyan megoldás, hogy Flóra is csatlakozhasson hozzájuk.

Óriási örömömre azonnal érdeklődést és nyitottságot tapasztaltam, és bár sok a lépcső a tábor helyszínén, mégis tudják fogadni Flórát és a barátnőjét. Megbeszéltük, hogy biztos, ami biztos alapon megnézzük a helyszínt személyesen, de biztosítottak róla, hogy mindenben segíteni fogják Flórát, hiszen az ő céljuk is az, hogy az élmény örökre szóljon.

Részben megértem a táborszervezőket, természetes bizonyos mértékű félelem a részükről, hiszen a gyermekek felügyelete nagy felelősséggel jár. Tudom, hogy már az sem egyszerű, ha egy gyermek ételallergiás vagy cukorbeteg, hát még ha a mozgásában korlátozott. Ugyanakkor továbbra is vallom, hogy önmagában ez nem lehet kizáró tényező. Érdemes a lehetőségeket, igényeket és szükségleteket nyíltan átbeszélni, ugyanis ezek ismeretében számos gondolati akadály lebontható és megszülethet a megoldás.

Tudjátok, nem minden szükséglet látható előre. De ha az akadályok helyett a lehetőségeken kezdünk gondolkodni, akkor megszülethet belőle a megoldás. Gondolataimban mindig oda jutok el, amit később mások is megerősítenek, hogy minden hozzáállás kérdése. Mert ha nyitottsággal és érdeklődéssel fordulunk a másik felé, akkor a fizikai, lelki akadályokat is le lehet győzni.

„Számomra a sportolási lehetőség jelentette a fényt az alagút végén”

Megfelelő donor esetén ma már rutinszerűen végeznek az orvosok vesetranszplantációt, de évtizedekkel ezelőtt ez nem így volt, akkor még ritkábbak voltak a szervátültetések. Ez egyben azt is jelentette, hogy a végstádiumú vesebetegség folyamatos dialízist vont maga után, amelyet a gyerekeknél akkor még nem is tudtak kivitelezni. De Berente Judit az utolsó pillanatig kitartott, és végül vesét is kapott – hogy aztán szervátültetett sportolóként komoly sikereket érjen el, és segítse a sorstársakat is.

Elolvasom

Kerámiázás, mint munkába ágyazott fejlesztés

Mezőberényben, a Talentum Foglalkoztatási Központban működik a Mécses Egyesület kerámiaüzeme, amelyben megváltozott munkaképességű emberek készítenek használati eszközöket és dísztárgyakat. A munkába ágyazott fejlesztés végeredményeit a valós piacon értékesíti a civilszervezet, megesik, hogy vendéglátóhelyek is rendelnek tőlük egyedi étkészleteket.

Elolvasom