"Tarts velünk egy akadálymentes jövőért!" szemléletformáló programunk keretében életre hívott videósorozatunk Tabuk nélkül szekciójában meghívottaink olyan tabukérdésekre válaszolnak, amiket ti kérdeztetek és sokunkban felmerült, de korábban nem mertük megkérdezni. Célunk, ezáltal olyan üzenetek átadása a társadalom számára, ami elősegíti a fogyatékossággal élőkkel szembeni sztereotípiák lerombolását. További inspiráló tartalmakért @mindenkikepes3347
Tabuk nélkül Lengyel Zsófiával
„Kerekesszékesként olyan dolgokat is meg lehet csinálni, amelyekről ezt nem is gondolnánk”
Jogászként dolgozik, parasport egyesületet és egyetemi parasport szakosztályt vezet, kirándul, horgászik, vadászik és fotózik. Másokat pedig arra biztat, hogy példáját követve legyenek aktívak, ne zárkózzanak be. Bihari Csaba hisz abban, hogy kellő bátorság mellett a kerekesszékes emberek is élhetnek egészen aktív életet.
„A vevőim az áruházon kívül is megismernek, rám köszönnek, ami nagyon jól esik”
Két évtizede dolgozik sorsjegyárusként a Szerencsejáték Zrt. karitatív hálózatánál, így vannak vevői, akikkel ismeretsége már nagyon régi, mondhatni barátként üdvözlik őt, amikor az értékesítőasztalához lépnek. Pötör Géza mindig is szeretett emberekkel foglalkozni, így nem kérdés számára, hogy munkáját amíg csak tudja, folytatja.
Láthatóság és elfogadás - a média szerepe a fogyatékosság megítélésében
Az idei nyári olimpiai játékokat rövid szünet után a paralimpiai versenyszámok követték. Párizs épphogy kiürült, hogy aztán újra megteljen nézőkkel, és ezúttal paralimpiai sportolókkal is. A Paralimpia a szervezők számára a szokásos feladatokon túl a területek akadálymentesítését is jelenti. Drávucz Rita jegyzete.