"Tarts velünk egy akadálymentes jövőért!" szemléletformáló programunk keretében életre hívott videósorozatunk Tabuk nélkül szekciójában meghívottaink olyan tabukérdésekre válaszolnak, amiket ti kérdeztetek és sokunkban felmerült, de korábban nem mertük megkérdezni. Célunk, ezáltal olyan üzenetek átadása a társadalom számára, ami elősegíti a fogyatékossággal élőkkel szembeni sztereotípiák lerombolását. További inspiráló tartalmakért @mindenkikepes3347
Tabuk nélkül Lengyel Zsófiával
„Negatív tapasztalataim nincsenek, a világot mindig pozitívan nézem”
Pápics László súlyos hallássérülése miatt speciális általános iskolába járt, később kárpitosnak tanult majd érettségit szerzett. A Szerencsejáték Zrt. karitatív hálózatánál hét éve dolgozik, ma is jól érzi ott magát. Értékesítőasztala egy paksi szupermarketben áll, a sorsjegyekkel ott várja vásárlóit.
Küzdősport másképp: az inkluzív-karate mindenkit összehoz
Az inkluzív karate befogató sportág részt vehet benne bárki, függetlenül a testi vagy értelmi akadályozottságától, annak mértékétől. A formagyakorlatokba, megrendezett küzdelmekbe épek is bekapcsolódnak, a sportág ettől válik igazán inkluzívvá. Hogyan fejleszti az i-karate több téren is az akadályozottsággal élő gyerekeket és felnőtteket?
„A mérnöki munkát szívesen összekapcsolom a fogyatékossággal élő emberek ügyével”
Ivicsics Borbála végtaghiánnyal született, számára az a természetes, hogy a lábát használja mindenre, szinte bármit meg tud vele oldani. Gyerekkora óta inkluzív környezetben nevelkedett, így szerezte meg közlekedésmérnöki diplomáját is. Bár akkoriban a légi közlekedés volt a favoritja, most azon dolgozik, hogy a közösségi közlekedés bárki számára akadálymentes lehessen.