"Tarts velünk egy akadálymentes jövőért!" szemléletformáló programunk keretében életre hívott videósorozatunk Tabuk nélkül szekciójában meghívottaink olyan tabukérdésekre válaszolnak, amiket ti kérdeztetek és sokunkban felmerült, de korábban nem mertük megkérdezni. Célunk, ezáltal olyan üzenetek átadása a társadalom számára, ami elősegíti a fogyatékossággal élőkkel szembeni sztereotípiák lerombolását. További inspiráló tartalmakért @mindenkikepes3347
Tabuk nélkül Lengyel Zsófiával
„Semmit sem közelítek negatívan, egyszerűen csak megkeresem mindenre a megoldást”
Születése óta mozgáskorlátozottként él, így a sorstársak helyzetére régóta rálát közvetlenül, az érintetteknek pedig jó ideje motivációs előadásokat is tart. Trexler Eriknek a társadalmi szemléletformálás már gimnazistaként is szívügye volt, és azóta is sokat tesz az esélyegyenlőségért.
„A vásárlóim nyereményeinek ugyanúgy tudok örülni, mint ők”
Végzettsége szerint asztalos, de betegsége miatt váltania kellett, és egy kis kitérő után sorsjegyárusítóként helyezkedett el a nemzeti lottótársaság karitatív hálózatánál. Nagy Gábor délutánonként várja vásárlóit állomáshelyén, sikereik pedig őt is felvillanyozzák. Pihenésként szeret horgászni, és szívesen megy el kirándulni feleségével is.
Táborkeresés egy kerekesszékes konyhatündérrel
Flóra és az egyik barátnője elhatározta, hogy idén főzős táborba mennek, felfedezni az olasz gasztronómia világát. Tapasztalatom szerint a mi esetünkben nem elég egy szimpla jelentkezés, ezért első lépésként fel szoktam hívni a szervezőket, hogy tudják-e fogadni a kerekesszékes kislányomat. A telefon végén lévő hölgynek elmondtam a szükséges információkat, mire ő kerek perec kijelentette: „Anyuka, a gyermeke nem fogja jól érezni itt magát!” Elkeseredtem a válasz hallatán, és magamban hozzá is fűztem: ha így állunk hozzá már az elején, akkor nagy eséllyel így is lesz... Drávucz Rita jegyzete.